Манифестација Дани европске баштине организује се у преко 50 европских земаља са циљем да се на најразличитије начине промовише културно наслеђе.

Овогодишња манифестација Дани европске баштине одржаће се, као и обично, током септембра и октобра, са новом темом која гласи- Културно наслеђе за све.

Организатор и домаћин ове манифестације у Пироту је Музеј Понишавља.

Овогодишњи програм Дана европске баштине одвијаће се у складу са актуелном епидемиолошком ситуацијом, од 23. септембра до 5. октобра 2021.

За децу  школског узраста биће одржане радионице под називом: Насликај омиљени музејски предмет.

У радионицама ће учествовати групе ученика из школе Младост и из истуреног одељења школе Вук Караџић у Малом Суводолу.

За старију популацију предвиђен је разговор са етнологом Александром Репеџићем на тему: Митологија Средњег и Горњег Висока.

Бесплатни обиласци сталне музејске поставке у Кући породице Христић, уз стручно вођење кустоса Музеја биће могући 27, 28. септембра и 2. октобра 2021. године, у радно време Музеја.

Узимајући у обзир поменуту актуелну  епидемиолошку ситуацију, групе ће бити са малим бројем учесника и уз обавезно ношење заштитних маски.