У оквиру обележавања манифестације “Музеји за 10” данас су Музеј Понишавља посетили ученици ШОСО “Младост” са којима је организовано учење али и дружење. Ово је иначе последњи део програма у оквиру манифестације “Музеји за 10” у којој традиционално учествује наш музеј.

Манифестација Музеји за 10 представља националну музејску иницијативу, највећу до сада на територији Србије и јединствену у европском културном простору, коју координира Национални комитет ICOM Србија.

Манифестација је осмишљена је с идејом ближе сарадње и заједничког наступа музеја у Србији, а у циљу ефикаснијег рада и веће видљивости, као и чвршће повезаности с локалном заједницом, што уједно резултира интензивнијом интеракцијом са публиком и већом посетом.

Музеј Понишавља се тако придружио осталим музејима у Србији и на успешан начин реализовао програм у последњих недељу дана и самим тим наставио традицију обележавања “недеље музеја”.