Међународни дан музеја обележен изложбом фотографија “Не)брига о културном наслеђу – Најбољи 2003-2022.”

Међународни дан музеја обележава се 18. маја у свету као дан музеја. Овај дан се организује од 1977. године, а од 1992. сваке године има одређену тему. На овај дан музеји планирају различите креативне догађаје и активности везаних за тему Међународног дана музеја која је сваке године другачија. Тог дана се посебно скреће пажња јавности и истиче важна улога музеја као институција које служе друштву и његовом развоју. Циљ Међународног дана музеја је да подигне свест о томе да су музеји важно средство културне размене, обогаћивања култура и развоја међусобног разумевања, сарадње и мира међу народима.

Тим поводом данас је од 12 часова у Музеју Понишавља отворена изложба под називом “Не)брига о културном наслеђу – Најбољи 2003-2022.”

На изложби су изложене награђиване фотографије са овог Конкурса. Аутор изложбе Татијана Карановић.

2022-05-18T11:26:15+00:00

Share This Post, Choose Your Platform!