Традиционално пред крај календарске године из штампе је изашла нова књига у издању Музеја Понишавља. Реч је о публикацији Миле Панајотовић, вишег кустоса историчара, под називом “Одликовања из збирке одликовања Музеја Понишавља Пирот”.

У овој књизи су описана одликовања која се чувају у музејским збиркама и приватним колекцијама и представљају драгоцене реликвије. Књига садржи два главна дела, међусобно повезана. Први део носи назив “Пироћанци и одликовања”, где су приказане животне приче неколико одликованих Пироћанаца, међу којима је и једна жена, као и историјат неколико одликовања која су из неког разлога посебно интересантна. Други део књиге представља “Каталог”, односно католошку обраду збирке одликовања, тачније 75 примерака, са њиховим основним подацима.

Публикација је реализована средствима Министарства културе и информисања Републике Србије а можете је купити у продавници музеја по цени од 800 динара.