Овогодишњи Фестивал етнолошког филма у Кучеву одложен је због новонастале ситуације за следећу годину. Музеј Понишавља се по први пут пријавио за фестивал оваквог типа и требало је да учествује у такмичарском програму фестивала. Због ситуације са корона вирусом организатори фестивала су се обратили писмом које преносимо у целости:

Селекција филмова пријављених за ФЕСТЕФ 2020 је готова. У исто време, због неизвесности који изазива ситуација са короном, организатори су одлучили:

29. ФЕСТЕФ 2020. – да се одржи само ревија филмова из претходних година;

30. ФЕСТЕФ 2021. – да се Фестивал и такмичење одрже регуларно.

Даље, што се тиче селекције, донели смо још две одлуке.

Прва, поново ћемо објавити отворени позив у 2021.

Друга, важнија што се Вас тиче, је да смо направили сужени избор филмова пријављених за овогодишњи Фестивал, и они ће остати у игри за коначну селекцију.

Са задовољством Вас обавештавамо да је Ваш филм “Млечни пут”, управо у тој категорији. Листу ћемо проширити одабиром између филмова пријављених у 2021. И тек онда ће бити донесена коначна одлука о селекцији.

Захваљујемо Вам на разумевању и стрпљењу!

Уз пријатељски поздрав,

Jасмина Благојевић

Директор Фестивала

До следеће године и појављивања у такмичарском делу филм можете погледати на Youtube каналу Музеја Понишавља Пирот.