Ноћ Музеја

14. мај 2022.

19.00   – Отварање манифестације Музеји за 10

– Програм колажног типа у коме учествују ученици Музичке школе „Др Драгутин Гостушки“ у Пироту, ученици Смера за сценску и аудио и визуелну уметност Гимназије у         Пироту и ученици Техничке школе у Пироту.

18. мај 2022.

12.00   – Отварање изложбе фотографија  са конкурса (Не)брига о културном наслеђу, под називом  – Најбољи  2003-2022. На изложби ће бити  изложене награђиване фотографије са овог Конкурса. Аутор изложбе Татијана Карановић.

20. мај 2022.

Од 11.00 до 13. 00- Дружење са ученицима ШОСО „Младост“.

Програми ће се одвијати у простору Музеја Понишавља (улица Николе Пашића, 49).

У оквиру Манифестације расписан је конкурс за најбољу кратку видео форму, не дужу од 3 минута, под називом  – Која је супер моћ твог Музеја. Услови Конкурса могу се пронаћи на wwwmuzejisrbije.rs.

Током  трајања Манифестације  улаз ће бити бесплатан за све програме, као и за стручна вођења посета у Кући породице Христић ( Николе Пашића, 49) и Сталне археолошке поставке (простор Пиротског града).