Još jedan uspešan projekat Muzeja Ponišavlja u ovoj godini je završen. Arheološka iskopavanja u podnožju brda Sarlah u realizaciji Muzeja Ponišavlja, Ministarstva kulture i informisanja i grada Pirota donela su nova saznanja o dalekoj prošlosti Pirota i okoline. Na ovom uspešnom projektu učestvovalo je dvadesetak radnika i tim stručnjaka predvođen arheologom dr Predragom Pejićem. Arheolozi Tamara Pešić, Milica Ilić, Aleksandar Đorđević, antropolog  Dragica Bizjak i arhitekta Danica Nešić zajedno sa dr Pejićem bili su tim koji je projekat uspešno prveo kraju.

Ovom prilikom vam predstavljamo video materijal koji je sniman u toku iskopavanja a već predhodno publikovan na facebook stranici Muzeja Ponišavlja. Na ovim snimcima dr Pejić govori o pronalascima na ovom lokalitetu i daje analizu urađenog.

VIDEO / 7.09.2016

VIDEO / 3. 10. 2016