Gradonačelnik  Pirota  mr Vladan Vasić i pomoćnik gradonačelnika Aleksandar Ćirić obišli su  radove koji se odvijaju u Muzeju Ponišavlja Pirot. U pitanju su radovi na sanaciji krova kuće porodice Hristić koji su finansirani sredstvima ministarstva kulture i grada Pirota. Projekat vredan oko 4 miliona dinara za sada protiče po planu što se kvaliteta radova tiče ali dinamika izvođenja samih radova je nešto sporija zbog starosti krova koji je stariji više od 100 godina kao i specifčnog načina gradnje ovog zdanja koje uživa status spomenika kulture od izuzetnog značaja. Ovoj poseti prisustvovao je i vlasnik firme koja izvodi radove, arhitekta Sima Gušić kao i direktor Muzeja Ponišavlja Saša Jovanović koji su ovom prilikom izrazili zadovoljstvo zbog same realizacije kao i načina sprovođenja ovog projekta.