Muzej Ponišavlja Pirot i ove godine učestvuje na “Salonu knjige i grafike” koji se održava po jubilarni dvadeseti put. Na sajmu, muzej će se predstaviti svojim izdanjima čija je tematika uglavnom vezana za tradiciju, kulturu, istoriju pirotskog kraja, a kao i uvek očekuje se veliko interesovanje čitalaca pogotovo onih koji su iz našeg kraja ili vode poreklo sa prostora pirotskog okruga.

Dom kulture i Narodna biblioteka Pirot pod pokroviteljstvom Grada Pirota organizuju dvadeseti Salon knjige i grafike u Pirotu koji će biti održan od 14. do 21. februara u Hali „Kej“. Svečano otvaranje salona je 14. februara u 17.30 časova. Salon će otvoriti gradonačelnik Vladan Vasić i književnik Vule Žurić, dobitnik Vitalove nagrade za 2019. godinu.