U Muzeja Ponišavlja otvorena je izložba “(Ne)briga o kulturnom nasleđu” na kojoj su predstavljeni najuspešniji radovi pristigli na konkurs Muzeja Ponišavlja. Na konkurs je,  pristiglo više od 200 radova od četrdesetak autora iz cele zemlje. Ova izložba je deo manifestacije “Muzeji za 10”, koja se realizuje u celoj zemlji.

Na konkursu koji je održan početkom godine učestvovalo je više od 40 autora sa više od 200 fotografija.

Prvu nagradu dobila je fotografija pod nazivom “Škola u Pakleštici”, autora Milana Pešića iz Pirota, drugu fotografija “Berberin iz Zaječara” autora Maje Stošić iz Paraćina, treću nagradu dobila je fotografija autora Dejana Denkovića iz Pirota – “Vrata stare bolnice”. Dodeljene su i pohvale, a pohvaljeni su Nada Mršić iz Zrenjanina, Miljana Mančić iz Pirota i Vera Tričković iz Pirota.