Danas je u Galeriji “Čedomir Krstić” otovrena izložba najboljih fotografija na konkursu “(Ne)briga o kulturnom nasleđu” koji tradicionalno organizuje Muzej Ponišavlja Pirot.

Ovom prilikom nagrađeni su autori najboljih fotografija koji su dobili prigodne novčane nagrade kao i knjigu u izdanju Muzeja Ponišavlja “Bela mačka – jedna stara kuća u Pirotu” autorke Mile Panajotović. Izloženo je 40 najboljih fotografija a izložbu su otvorili direktor muzeja Saša Jovanović i autorka izložbe Tatjana Karanović.

Prvu nagradu dobio je Stefan Ćirić iz Pirota za fotografiju “Mladi frulaš – tradicija u duši”.

Drugu nagradu dobila je Nada Mršić iz Zrenjanina za fotografiju “Žetveni radovi”.

Treću nagradu su osvojila dva autora Momčilo Antić iz Niša za fotografiju “Crkva u Donjoj Kamnici” i Miloš Petrović iz Pirota za fotografiju pod nazivom “Nema koj da sedne”.

Pohvale su dobili Jovana Marković, Maja Stošić i Jovan Denković.