U okviru IPA projekta prekogranične saradnje “Priča o ćilimu stvaranje i početni marketing novog prekograničnog turističkog proizvoda koji povezuje područja Pirota i Čiprovaca kroz zajedničku tradiciju tkanja ćilima” CB007.2.12.121 snimljen je film o Pirotskom i Čiprovskom ćilimu – “The Carpet Tale”. Partneri na ovom projektu Međunardni biznis univerzitet iz Botevgrada, Istorijski muzej Čiprovci i Muzej Ponišavlja Pirot učestvovali su na snimanju ovog filma čiji je cilj promovisanje pirotskog i čiprovskog ćilima koji su povezani kroz istoriju, kulturu i tradiciju same izrade.

Ovaj promotivni film u trajanju od 7 minuta je izradila produkcijska kuća Payner ltd. iz Bugarske, a snimljene su verzije na  srpskom, bugarskom i engleskom jeziku. Film o ćilimu takođe će biti deo naše stalne postavke u muzeju tako da će svi posetioci muzeja biti u prilici da pogledaju projekciju u okviru obilaska Konaka Malog Riste. Takođe sve verzije filma možete pogledati i na oficijalnom YouTube kanalu Muzeja Ponišavlja.