Bugarska novinska agencija emitovala je film posvećen projektu “Priča o ćilimu” koji je realizovan sredstvima INTERREG programa prekogranične saradnje Bugarske sa susednim zemljama. Reportaža BTA donosi detaljan prikaz napora i rezultata postignutih u okviru ovog projekta, ističući značaj međunarodne saradnje i podrške EU fondova u očuvanju kulturnog identiteta. Kroz inspirativnu priče učesnika projekta kustosa Nenada Jovanovića, reportaža osvetljava put kako tradicija i inovacija mogu zajedno doprineti održivom razvoju lokalne zajednice.

“Muzej Ponišavlja je ponosan što je deo ovog važnog projekta koji ne samo da čuva našu tradiciju, već je i obogaćuje kroz nove pristupe i međunarodnu saradnju,” istako je Jovanović prilikom prezentacije urađenog na ovom projektu.

Projekt “Priča o ćilimu” ima za cilj očuvanje i promovisanje vekovne tradicije tkanja pirotskog ćilima, istovremeno podstičući lokalnu zajednicu na aktivno učešće u očuvanju svoje baštine.

Prilog o našem muzeju priredila je novinarka Sofia Angelova a video možete pogledati na sledećem linku: https://www.bta.bg/bg/eu-in-bg/videos/21436