Projekat Muzeja Ponišavlja Pirot, Izložba “Svadba u pirotskom kraju” je prošao na javnom konkursu Ministarstva kulture Republike Srbije u 2024.g. Za realizaciju projekta ministarstvo je odobrilo 500.000 rsd, a rok trajanja je do kraja ove godine. Autori izložbe su viši kustos istoričar Mila Panajotović i etnolog Lea Vučić.

Opšti cilj konkursa je doprinos očuvanju, istraženosti, zaštiti, održivom korišćenju i dostupnosti kulturnog nasleđa, kao i unapređenje delatnosti zaštite kulturnog nasleđa i bibliotečko-informacione delatnosti i doprinos digitalizaciji kulturnog nasleđa u Republici Srbiji.

Ovo je je još jedna godina u kojoj će barem jedan projekat Muzeja Ponišavlja Pirot biti finansiran od strane Ministarstva Kulture iz oblasti otkrivanje, prikupljanje, istraživanje, dokumentovanje, proučavanje, vrednovanje, zaštita, očuvanje, predstavljanje, interpretacija, korišćenje i upravljanje muzejskim nasleđem.