U organizaciji Muzeja Ponišavlja i Narodne biblioteke Pirot u četvrtak 13. juna od 19h biće održana promocija knjige “Tvorac besmrtnosti” autora Milana Panića. Promocija knjige biće održana u Srednjem gradu pirotske tvrđave Kale. Ovo će biti prvi put da se promocija jedne knjige održava u ovom prostoru srednjovekovne tvrđave upravo i zbog radnje knjige koja je smeštena u tom periodu. Na promociji će osim autora učestvovati Brankica Vidojević i Miloš Sokolović – profesori srpskog jezika i književnosti, Bojana Mitić kao moderator, glumac Zoran Živković Žuća čitaće odlomke iz knjige uz profesora Jovana Aškovića koji će biti pratnja na klaviru.

Na poluostvru gde su se rađali bogovi i prvi ljudi obaveza je bila svetitelja i kraljeva da tvorevine i relikvije čuvaju od uništenja i zaborava. Srednjovekovna Srbija je sebi pripisala veliki amanet, da očuva hrišćanstvo na  Balkanskom poluostrvu. Malu zemlju, velikih vernika spremnih da viteški polože živote u odbrani svetog, izdale su moćne države Evrope koje su i same vekovima krvarile u verskim ratovima. U drugoj polovini četrnaestog veka dvojicu pobratima sudbina je povela na različite strane u nemilosrdnu životnu avanturu gde oni tragaju za istinom o poreklu. Na tom putu uzdižu se do krugova visokog plemstva. Otkrivaju mnoge tajne religije, ali i mračne tajne ljudskih duša. U međusobnoj potrazi upoznaju samog đavola. U toj borbi pobeđuju otkrivajući tajnu besmrtnosti. Pohlepni vladari donose u razjedinjene srpske oblasti vekovno blago a sa njim i drevnu kletvu.