Knjiga “Ulica mog detinjstva” dr Momčila Vučića biće predstavljena u sredu 13. decembra u svečanoj sali Gimnazije Pirot. Početak promocije je zakazan za 19 časova. Ovo je još jedna knjiga u izdanju Muzeja Ponišavlja Pirot čime se završava još jedna uspešna godina našeg muzeja što se tiče izdavaštva.

“Moma Vučić nam pruža, s’jednim izuzetnim pamćenjem, uvid u doba njegove mladosti, u jedan svet koji više ne postoji, pa se mi danas pitamo da li je prijemčivost tih doživljaja iz mladostimoguće objasniti činjenicom da u to vreme nije bilo TV-a niti elektro igara koje opčinjuju današnje klince ali ih u isto vreme dobrim delom, isključuju iz realnog života! U Mominoj mladosti život nije bio virtuelan, svi doživljaji su bili stvarni: i radost druženja sa vršnjacima i ispunjenost življenja u ljudskoj zajednici pa i doživljavanje nedaća koje donose rat i nemaština.”