U parohijskom domu Pazarske crkve u Pirotu, održana je svečana promocija donacije kopije freske Belog Anđela Muzeju Ponišavlja. Kopiju freske jedinstvene predstave Belog Anđela sa mironosicama izradio je akademski slikar Časlav Colić i ona će se čuvati u Muzeju Ponišavlja. Tom prilikom je potpisan i ugovor o poklonu a ova kopija freske obogatiće kolekciju Muzeja Ponišavlja.

Beli Anđeo iz Staničenja nastao u 14. veku,  stoji rame uz rame sa već poznatom freskom iz Mileševe.  Uprkos tome, ova kopija donosi važnu vezu sa srpskom srednjovekovnom umetnošću, čuvajući sećanje na stil i duhovnost koja je krasila freskoslikarstvo od 12. do 15. veka. Ova donacija ne samo da obogaćuje kulturnu riznicu Pirota, već i osvetljava put očuvanja srpske kulturne baštine za buduće generacije.