U subotu 19.maja održana je tradicionalna manifestacija “Noć muzeja” u Muzeju Ponišavlja Pirot. Ovom prilikom otvorena je izložba pod nazivom “Sa osobitim zadovoljstvom”. Izložba je priređena povodom manifestacije Muzeji za 10 čija je ovogodišnja tema “Hiperpovezani muzeji. Novi pristupi, nova publika”. Ovom prilikom posetioci su mogli da vide pisma, razglednice, pozivnice iz 20. veka i da se prisete kako je nekada izgledala komunikacija sa dragim osobama. Preko posebnog linka Muzej Ponišavlja bio je povezan i sa Regionalnim istorijskim muzejem iz Pernika, tako da su gosti mogli uživo da prate dešavanja u noći muzeja u Bugarskoj.

IMG_3128

IMG_3136

Veče su upotpunili i učenici pirotske Gimnazije koji su razmenjivali poruke preko društvenih mreža sa svojim prijateljima iz različitih krajeva sveta ali i prikazali oglede iz fizike zainteresovanim posetiocima. Konak Malog Riste bio je otvoren za sve ljubitelje kulture do kasno u noć, a ovim se završila i manifestacija “Muzeji za 10” koja je trajala cele nedelje a tokom koje je ulaz u muzeje bio besplatan za sve posetioce.

IMG_3160