Treće izdanje “Festivala pirotskog ćilima”, koji slavi jedinstvenu tradiciju i umetnost ovog kraja, održaće se uz značajnu novinu – po prvi put, domaćin će biti i Muzej Ponišavlja Pirot. Festival, koji će se održati od 26. do 30. avgusta, okuplja najbolje majstore i ljubitelje pirotskog ćilima, simbola kulturnog nasleđa Srbije. Posetioci će imati priliku da kroz izložbene postavke, radionice i predstave osmotre  bogatu istoriju ovog rukotvorstva. U sklopu programa, biće organizovane i radionice tkanja gde će posetioci moći da se oprobaju u ovom zanatu. Posebnu pažnju privlači predstava “Darovni ćilim cvete Agnine” koja će biti održana u pirotskoj tvrđavi. Predviđene su i radionice slikanja u Galeriji “Čedomir Krstić”.

Festival nastavlja da gradi mostove između prošlosti i budućnosti, podsećajući na važnost očuvanja kulturnih vrednosti i prenosa znanja na mlađe generacije.

Program: