Традиционална изложба фотографија „(Не)брига о културном наслеђу 2023“ одржаће се у мају месецу  16. маја и трајаће до 20. маја за време трајања манифестације „Музеји за 10“. Изложба на којој  ће бити изложене фотографије пристигле на конкурс реализоваће се у простору средњевековне тврђаве „Кале“ на отвореном.

Конкурс је отворен за пријаве учесника од 5.априла до 3. маја 2023.

Тема конкурса су фотографије које приказују културно наслеђе у нашем региону. Очекујемо пријаве које укључују фотографије споменика културе, архитектуре, музеја, грађевина, нематеријалног култруног наслеђа, традиционалних културних манифестација и слично.

Све пријаве треба да садрже име и презиме аутора, кратак опис фотографије као и да су у JPG  формату.

Пријаве заинтересованих учесника слати на muzejpirot@gmail.com.

Најбоље фотографије ће бити изложене на изложби која ће се одржати у средњем граду пиротске тврђаве или на платоу испред сталне археолошке поставке, а најбољи фотографи ће бити награђени новчаном наградом. Такође све фотографије биће објављене на сајту и фејсбук страници музеја. Поводом изложбе биће штампан и каталог са најбољим фотографијама а циљ нам је да промовишемо важност очувања и заштите културног наслеђа.