Српско археолошко друштво и Музеј Понишавља у Пироту ће организовати предавање и презентацију о угрожености археолошког наслеђа Србије и пиротског округа.

Пројекат Српског археолошког друштва Подизање свести о значају археолошког наслеђа финансира Министарство културе и информисања Републике Србије.

Намера нам је да кроз сарадњу са доносиоцима одлука и стручним службама локалних самоуправа започнемо ширу кампању подизања свести о значају очувања археолошког наслеђа. Подизањем свести о значају археолошке баштине, упознавањем са прописима и процедурама као и кроз указивање на добре и лоше примере деловања локалних самоуправа, сматрамо да се у знатној мери може поправити однос шире заједнице према археолошком наслеђу.

Предавање и презентација биће одржани у читаоници Народне библиотеке у Пироту, Бранка Радичевића 10, у четвртак 12.10.2017. са почетком у 13 часова.