Традиционална изложба под називом „(Не)брига о културном наслеђу 2024“ одржаће се од 16. маја и трајаће до 3. јуна док ће такмичарски конкурс за слање фотографија бити отворен за пријаве учесника од 10.априла до 6.маја 2024.

Са циљем да се подигне свест о значају нашег културног богатства, овај конкурс отворен је за све креативне умове који су спремни да својим објективима овековече наше наслеђе.

Тема конкурса су фотографије које приказују културно наслеђе у нашем региону. Очекујемо пријаве које укључују фотографије споменика културе, архитектуре, музеја, грађевина, традиционалних културних манифестација и слично.

Све пријаве треба да садрже кратак опис фотографије и да су у JPG  формату. Пријаве заинтересованих учесника слати на muzejpirot@gmail.com.

Најбоље фотографије ће бити изложене на изложби која ће се одржати у пиротској тврђави, а најбољи фотографи ће бити награђени новчаном наградом.

Такође, најбоље фотографије биће објављене на сајту и фејсбук страници Музеја Понишавља.

Поводом изложбе биће штампан и каталог са најбољим фотографијама.