Ове године традиционална манифестација “Ноћ музеја” биће отказана због новонасталих догађаја у Србији. Овим путем вам преносимо званично саопштење координационог тима Музеји Србије.

Поштоване колегинице и колеге,

У складу са саопштењем Самосталног Синдиката културе Србије и иницијативе да се сви културни догађаји на територији Републике Србије  откажу у периоду од понедељка 8. до недеље 14. маја, обавештавамо вас да отказујемо програме који су у оквиру Манифестације планирани за 13. и 14. мај.”

Ипак, традиционална излоба фотографија “(Не)брига о културном наслеђу” чије је отварање заказано за 16. мај од 14 часова на тврђави Кале (горњи град) биће одржана, а свим учесницима чије су фотографије изложене биће уручене пригодне награде.