U produkciji našeg muzeja izašao je film “Kuća malog Riste – kuća svih nas”. Ovaj dokumentarni film predstavlja analizu života Malog Riste, renomiranog trgovca iz 19. veka čije je delo ostavilo neizbrisiv trag u istoriji grada Pirota. Kroz film oživljavamo njegovu priču, istražujući svaki segment njegovog života i doprinosa zajednici.

Danas, u istoj kući u kojoj je nekada živeo Mali Rista, smešten je Muzej Ponišavlja Pirot, čije bogatstvo muzejske postavke čini srce našeg grada. Kroz ove eksponate, posetioci imaju priliku da se povežu sa nasleđem koje je oblikovalo našu kulturu i identitet. Film “Kuća malog Riste – kuća svih nas” je proizvod predanog rada i truda Muzeja Ponišavlja, koji je nastao s ciljem da oživi prošlost i poveže je sa sadašnjošću.