U sklopu manifestacije “Muzeji za deset“, Muzej Ponišavlja Pirot pripremio je i realizovao nekoliko programa. Programi našeg muzeja realizuju se u sklopu manifestacije koja se održava svake godine u maju, povodom obeležavanja Nacionalne nedelje muzeja, Međunarodnog dana muzeja i Evropske noći muzeja. Proteklih dana održana su dva programa Svojima za uspomenu-oratimo da ne zaboravimo i “Kreativna radionica -batik tehnika”.

Glavna manifestacija u okviru “Evropske noći muzeja biće održana u subotu 18.maja u prostoru pirotske tvrđave “Kale”. Ovom prilikom posetiocima će se predstaviti Viteška družina “Zmajeva griva”.

Od 22 časova planirano je stručno vođenje kroz pirotsku tvrđavu a posetioce će voditi arheolog dr Predrag Pejić.

“Noć muzeja” počinje u 18h, a u toku ove noći biće otvorene stalna postavka Muzeja Ponišavlja u “Kući porodice Hristić” kao i stalna arheološka postavka na “Kaleu”

Radionica “Svojima za uspomenu-oratimo da ne zaboravimo

“Kreativna radionica -batik tehnika”