U jeku turističke sezone Muzej Ponišavlja beleži rekordnu posećenost. Do sada nezapamćena zainteresovanost domaćih turista za prirodne lepote našeg kraja i bogato kulturno nasleđe ponovo je oživela naš grad ali i muzej koji je kao jedan od bisera turističke ponude u proteklih dva meseca ugostio skoro dve hiljade posetilaca. Među gostima koji su imali prilike da se upoznaju sa tradicijom i istorijom našeg kraja, na naše veliko zadovoljstvo našle su se predstavnice ambasada dve velike zemlje, Kanade i SAD-a koje učestvuju u Tkačkoj koloniji koja se održava na Staroj planini.

Ambasadorka Kanade Kati Čabe, koja je već nekoliko puta boravila u poseti Pirotu a važi za velikog ljubitelja pirotskog ćilima, nije krila oduševljenje ponovnim susretom sa našim najpoznatijim brendom čiji je i promoter. Posebna čast bila je ugostiti i suprugu ambasadora SAD-a u Beogradu, gospođu En Godfri kao i ostale učesnike kolonije i članove delegacije, koji će bez sumnje poneti lepe uspomene iz našeg kraja.