Odavno se zna da je konak Malog Riste u kome se godinama nalazi Muzej Ponišavlja jedno od najposećenijih mesta u Pirotu i nepresušan izvor nadahnuća za mnoge fotografe, blogere, ljude koji traže zanimljivu priču i lep ambijent. Skoro da nema čoveka koji je došao u Pirot a nije zastao pored muzeja, pirotskog keja, Momčilovog grada, pazarske crkve i makar na kratko divio se njihovoj lepoti.

Jedan od takvih je i poznati bugarski fotograf Andrej Andrejev koji je nedavno posetio Pirot kako bi se po ko zna koji put podsetio lepote kakvu naš grad i okolina imaju. Andrej kaže da iako je bio na mnogim mestima širom evrope, fotografisao i pisao na svom blogu o njima, retko koje mesto ima takav duh i  pozitivnu energiju koja se oseća na svakom koraku. Dodao je da je upravo zbog toga ali i blizine Pirot jedna od najlepših i najposećenijih destinacija turista iu susedne Bugarske.

Kako je Andrej svojim objektivom video Pirot i Muzej Ponišavlja pogledajte na njegovoj stranici :