Muzej Ponišavlja Pirot je učestvovao u još jednoj godini “Evropske noći istraživača”, manifestaciji koja promoviše nauku i istraživanje širom kontinenta. Ovoga puta, posebna pažnja bila je posvećena najmlađim posetiocima – predškolcima iz vrtića “Lane”. Kroz zanimljive i edukativne asocijacije, mali istraživači su imali priliku da saznaju šta sve možemo otkriti tokom arheoloških istraživanja. Nakon uzbudljivog putovanja kroz prošlost, deca su imala priliku da se upoznaju sa procesom čuvanja pronađenih predmeta u muzejima i depoima. Ova interaktivna i obrazovna poseta Muzeja Ponišavlja Pirot bila je prilika da se mladim umovima približi svet arheologije i muzejske nauke na jedan zabavan i inspirativan način.