Muzej Ponišavlja predstavlja najnoviji dodatak svojoj bogatoj ponudi suvenira – figuricu Malog Riste, legendarnog pirotskog trgovca iz 19. veka. Ova unikatna figurica ne samo da odaje počast jednom od najpoznatijih likova pirotske istorije, već predstavlja i savršen suvenir za sve posetioce muzeja i ljubitelje lokalne tradicije.

Figurica Malog Riste dostupna je u dve dimenzije, pažljivo dizajnirane kako bi dočarale autentičan izgled i karakter ovog istorijskog junaka. Cena svake figurice iznosi pristupačnih 455 dinara, što je idealna prilika da za mali iznos ponesete deo pirotske istorije sa sobom.

Mali Rista je bio poznat po svojoj dosetljivosti, trgovinskoj veštini i hrabrosti u poslovnim poduhvatima, zbog čega je postao simbol pirotskog duha i preduzetništva.Ovaj suvenir je idealan poklon za sve one koji žele da se podsete na bogatu istoriju Pirota ili da je upoznaju na novi i zanimljiv način.