Održana je još jedna manifestacija “Muzeji za deset” u okviru koje je Muzej Ponišavlja Pirot obeležio i “Evropsku noć muzeja“.  Svi sadržaji su bili besplatni a stalnu postavku u “Konaku Malog Riste”, arheološku postavku  i tvrđavu “Kale” za vreme trajanja ove manifestacije posetilo je više stotina ljudi. Glavni program u okviru “Noći muzeja” odigrao se na srednjevekovnoj tvrđavi “Kale” a bio je namenjen pre svega mlađoj publici.  Posetiocima se predstavila Viteška družina “Zmajeva griva” koja je pokazala kako je izgledao srednjevekovni logor, dnevne i noćne borbe i oružje. Kasnije je u toku večeri organizovano stručno vođenje kroz tvrđavu a sve vreme otvorene za publiku, bile su naše dve stalne postavke koje su takođe zabeležile ogromnu posećenost.

Fotografije sa događaja: