U galeriji Muzeja Ponišavlja Pirot otvorena je izložba fotografija pod nazivom “Briga (Ne) Briga o kulturnom nasleđu”. Ovu tradicionalnu izložbu koja se organizuje već šesnaesti put prati i konkurs za najbolju fotografiju na kome učestvuju fotografi – amateri uglavnom iz pirotskog kraja a tema konkursa je kao i svake godine nepokretno kulturno nasleđe Pirota i okoline.

Prvu nagradu za fotografiju „Novi dan“ dobio je Dragiša Krstić, druga nagrada pripala je Olji Simović za fotografiju „Gradac“, a treću nagradu dobila su dva autora Danka Antić sa fotografijom „Baština“ i Stefan Pavić sa fotografijom pod nazivom „Pametnik“. Tokom ovogodišnjeg konkursa pristigle su 72 fotografije 22 autora, a izložbu možete pogledati narednih nedelja u galeriji muzeja besplatno.