Juče je u Narodnom muzeju Leskovac otvorena izložba pod nazivom “Ratni put Moravske divizije 1914. – 1918. godine”. Ova izložba autora Mire Ninošević i Veroljuba Trajkovića ima za cilj da ljudima prikažu ratni put Moravske divizije, u kome je najviše boraca bilo upravo iz ovih krajeva, iz leskovačkog, niškog, vranjskog, prokupačkog i pirotskog kraja. Većina predmeta koja je bila izložena pripada muzejima koji se nalaze u ovim krajevima. Među svim predmetima posebno mesto imali su predmeti iz našeg muzejskog fundusa kao što su vojnički šinjel, odlikovanja, lični predmeti Ljubomira Spasića, našeg vojnika piroćanca idr.

IMG_3026          IMG_3013

IMG_3024            IMG_3015

Izložbu je otvorio gradonačelnik Leskovca a ova izložba je podržana i od Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije.Otvaranju je prisustvovao veliki broj ljudi kao i potomci boraca iz Velikog rata. O ovoj izložbi kao i o saradnji Narodnog muzeja iz Leskovca i Muzeja Ponišavlja govorila je Mila Panajotović – istoričar i viši kusotos našeg muzeja.