U izdanju Muzeja Ponišavlja Pirot i Pi – presa izašla je nova knjiga Tomislava G. Panajotvića – Pirot kroz vekove.

Ovo prošireno izdanje podeljeno je u dve celine. Prva celina  je prošireno i dopunjeno izdanje knjige iz 1982, a u drugoj su prilozi za proučavanje novije istorije Pirota (razdoblje 1944 – 2000).

IMG_1623

Ova publikacija je zamišljena tako da sveobuhvatnije prikaže ne samo daleku prošlost Pirota, već i njegovu savremenu istoriju, bez obzira  na sva ograničenja  zbog nedovoljne istorijske distance.

Sve su uočljivija nastojanja da se proučavanje prošlosti rastereti ocena i stavova koji se zasnivaju na romantičarskim potrebama, na ideološkim stereotipima i zabludama.

Da li je istorija uopšte nauka ako je pišu pobednici ? Kada je istorija učiteljica života, a kada sluškinja politike ?

Ovo luksuzno izdanje “Pirota kroz vekove” možete kupiti u prodavnici Muzeja Ponišavlja Pirot po ceni od 1500 dinara.