Vojska Srbije uručila je zahvalnice Muzeju Ponišavlja i kustosu – saradniku za odnose s javnošću Nenadu Jovanoviću za pruženu pomoć i podršku prilikom formiranja i izgradnje Muzeja Kopnene vojske u Nišu. Na dodeli zahvalnica koje je organizovala Kopnena vojska Srbije u zgradi Komande kopnene vojske Srbije, general – potpukovnik Milosav Simović uručio je zahvalnice četrdesetak najzaslužnijim građanima i institucijama koji su pomogli pri formiranju ovog muzeja čije se zvanično otvaranje za javnost očekuje na jesen. Pored Muzeja Ponišavlja Vojska Srbije se zahvalila i SPC i vladici niškom Arseniju, predstavnicima gradskih vlasti u Nišu kao i muzejima sa jugositoka Srbije.

35644637_10214653759409927_7979575475305447424_n

Oficiri i podoficiri Komande Kopnene vojske Srbije napravili su u Nišu muzej koji prati istoriju srpske vojske i srpskog naroda i njihovog stradanja u Nišu i okolini, u poslednja dva veka.

IMG_3269       IMG_3270

Na prikupljanju dokumenata, fotografija i eksponata, kao i na samoj postavci oficiri Komande Kopnene vojske Srbije radili su dve godine, uglavnom van radnog vremena i bez ikakve novčane naknade.